Społeczne

15-latek potrącony na pasach. Kierowca, który doprowadził do zdarzenia dostał 2500 zł mandatu.

2022-01-14 18:59:52 red

Do poważnie wyglądającego zadaszenia doszło w piątek wieczorem na oznakowanym przejściu dla pieszych. 56-letni mężczyzna potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 15-latka. Na szczęście chłopcu nic się nie stało. Kierowca Mitsubishi został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

fot. MW
fot. MW

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 stycznia wieczorem około godz. 18.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych na placu Kilińskiego w rejonie ulicy Babinej - 56-letni kierowca Mitsubishi jadący od ul. 3 maja na oznakowanym przejęciu dla pieszych potrącił 15-latka. Chłopcu na szczęście nic poważnego się nie stało. Na miejsce przyjechała karetka, ale nie był zabierany do szpitala – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa – Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

56-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ