Społeczne

14 czerwca świąteczna akcja krwiodawstwa

2022-06-11 08:00:00 PCK Kalisz

Rokrocznie 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Od wielu lat w Kaliszu tego dnia Polski Czerwony Krzyż organizuje akcję krwiodawstwa pod hasłem "W Światowym Dniu Krwiodawcy na Urodziny Miasta", nawiązującą do ww. święta, ale także obchodzonego w tych dniach Święta Miasta Kalisza.

PCK  Kalisz
PCK Kalisz
Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się lekiem życia we wtorek 14 czerwca w godzinach 14-18 na Główny Rynek w Kaliszu.
 
Światowy Dzień Krwiodawcy został zainaugurowany przez Światową Organizację Zdrowia aby:
  • podnosić świadomość w zakresie potrzeby oddawania krwi i jej składników,
  • podkreślić kluczowy wkład Honorowych Dawców Krwi,
  • wspierać działalność związaną z promocją i edukacją w zakresie honorowego krwiodawstwa.

Potrzeba krwi jest powszechna. Aby móc zapewnić odpowiednie stany magazynowe krwi na potrzeby lecznictwa potrzebni są jednak Honorowi Dawcy Krwi, którzy regularnie, z dobroci serca ofiarowują swoją krew, by nieść pomoc osobom wymagającym leczenia krwią i jej składnikami.

Honorowe krwiodawstwo łączy ludzi i tworzy wspólnotę, umacnia wiarę w ludzką solidarność dzięki czemu każdy z nas może czuć się bezpiecznie.

Ogólnoświatowe obchody Światowego Dnia Krwiodawcy odbędą się pod hasłem "Oddawanie krwi to akt solidarności. Dołącz i ratuj życie". Hasło zostało ustanowione aby zwrócić uwagę na rolę, jaką dobrowolne oddawanie krwi odgrywa w ratowaniu życia i wzmacnianiu solidarności w społecznościach. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować