Kultura

100-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera [Zdjęcia]

2019-09-20 14:11:27 red

Dokładnie 100 lat temu 20 września 1919 roku swoje funkcjonowanie rozpoczęła „Szkoła muzyczna Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego” dziś znana pod nazwą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Z tej okazji w siedzibie szkoły odbyła się oficjalna część uroczystości związanych z rocznicą.

fot. MW
fot. MW

- Jestem dumna z dorobku artystycznego naszych uczniów i absolwentów, dumna twórczą pracą wykonywaną przez zastępy wykładowców i nauczycieli, a także pełna uznania i wdzięczności dla wszystkich których działania umożliwiły istnienie kaliskiej szkoły muzycznej na przestrzeni 100 lat – mówi Maria Pawelec dyrektor PSK I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu.

List w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odczytała Lidia Skrzyniarz dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej.

Życzenia i gratulacje złożył także prezydent Kalisza Krystian Kinastowski - Składam serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu. Chcę podziękować za obecność Państwowej Szkoły Muzycznej w życiu naszego miasta – mówił prezydent Kinastowski.

Wśród gości znaleźli się m.in. członek zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz oraz przedstawiciele szkół muzycznych z Wielkopolski.

Część oficjalną zwieńczył koncert absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ