Kultura

100-lecie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera [Zdjęcia]

2019-09-20 14:11:27 red

Dokładnie 100 lat temu 20 września 1919 roku swoje funkcjonowanie rozpoczęła „Szkoła muzyczna Kaliskiego Towarzystwa Muzycznego” dziś znana pod nazwą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Z tej okazji w siedzibie szkoły odbyła się oficjalna część uroczystości związanych z rocznicą.

fot. MW
fot. MW

- Jestem dumna z dorobku artystycznego naszych uczniów i absolwentów, dumna twórczą pracą wykonywaną przez zastępy wykładowców i nauczycieli, a także pełna uznania i wdzięczności dla wszystkich których działania umożliwiły istnienie kaliskiej szkoły muzycznej na przestrzeni 100 lat – mówi Maria Pawelec dyrektor PSK I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu.

List w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odczytała Lidia Skrzyniarz dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej.

Życzenia i gratulacje złożył także prezydent Kalisza Krystian Kinastowski - Składam serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu. Chcę podziękować za obecność Państwowej Szkoły Muzycznej w życiu naszego miasta – mówił prezydent Kinastowski.

Wśród gości znaleźli się m.in. członek zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz oraz przedstawiciele szkół muzycznych z Wielkopolski.

Część oficjalną zwieńczył koncert absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ