Społeczne

100-lat Panie Prezydencie

2019-07-12 09:46:00 redakcja

Krystian Kinastowski prezydent Kalisza dokładnie dziś 12 lipca obchodzi okrągłe 40. urodziny. Z tej okazji życzymy szczęścia i wielu sukcesów w życiu prywatnym oraz zawodowym. 

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Krystian Wojciech Kinastowski urodził się 12 lipca 1979 roku w Kaliszu. 

Jest absolwentem III L.O. im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Po studiach podjął pracę w rodzinnej firmie. Założył własne biuro architektoniczno-urbanistyczne.Na swoim koncie ma wiele udanych projektów domów, przedsiębiorstw, instytucji publicznych i obiektów sportowych. Autor projektu architektonicznego Ośrodka Doskonalenia Kół Zębatych w Kaliszu i hali sportowej PWSZ, oba projekty nagrodzone w ramach Misterów Budownictwa. Projektant wielu przedszkoli w regionie. Wykładowca PWSZ, razem ze swoimi studentami tworzy śmiałe i nowatorskie projekty jak zagospodarowanie Złotego Rogu w Kaliszu. Pochodzi z rodziny o dużych tradycjach budowlanych. Przedsiębiorca, w czasie wolnym żeglarz, uprawia sporty walki.

W 2018 roku wystartował w wyborach na Prezydenta Kalisza. Był kandydatem połączonych stowarzyszeń Samorządny Kalisz i Wszystko dla Kalisza. Wygrał pierwszą turę wyborów, pokonując 7 oponentów. W drugiej turze pokonał Dariusza Grodzińskiego, uzyskując 63,5 proc. głosów. 22 listopada 2018 roku został zaprzysiężony na stanowisko Prezydenta Miasta Kalisza. 

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ